Hallitus

LK hallitus ryhmäkuva 17.12.2018.jpg

Osuuskuntaa edustaa ja sen hallinnon toiminnan asianmukaisesta järjestämisestä huolehtii hallitus. Lihakunnan hallitukseen kuuluu toimitusjohtaja toimiaikanaan ja hallintoneuvoston neljäksi kalenterivuodeksi kerrallaan valitsemat kuusi muuta jäsentä.

Hallituksen tavoitteena on kokoontua 8-10 kertaa vuodessa.

 

Hallituksen jäsenet  
Hyttinen Veli, Pudasjärvi

Hyttinen Veli, Pudasjärvi

0400 124 994

veli.hyttinen@atria.com

nautatila

 
Lajunen Ari, Tohmajärvi

Lajunen Ari, Tohmajärvi

050 409 2524

ari.lajunen@atria.com

maitotila

 
Niku Mika, Haapavesi

Niku Mika, Haapavesi

040 553 0983

mika.niku@atria.com

nautatila

 
Sairanen Risto, Luumäki

Sairanen Risto, Luumäki

0400 155 424

risto.sairanen@atria.com

sikatila

Hallituksen puheenjohtaja  
Rantsi Jyrki, Lapinlahti

Rantsi Jyrki, Lapinlahti

0400 932 236

jyrki.rantsi@atria.com

sikatila

Hallituksen varapuheenjohtaja  
Korhonen Pasi, Sotkamo

Korhonen Pasi, Sotkamo

0400 242 899

pasi.korhonen@atria.com

nautatila