Hallitus

 

18.12.2019 Hallitus pienennetty.jpg

 

Osuuskuntaa edustaa ja sen hallinnon ja toiminnan asianmukaisesta järjestämisestä huolehtii hallitus. Itikka osuuskunnan hallitukseen kuuluu toimitusjohtaja toimiaikanaan ja hallintoneuvoston neljäksi vuodeksi kerrallaan valitsemat kuusi muuta henkilöä.

Hallitus kokoontuu 8-10 kertaa vuodessa.

Hallituksen jäsenet  
Asunmaa Mika, Alavus

Asunmaa Mika, Alavus

050 591 2665

mika.asunmaa@atria.com

sikatila

 
Ingalsuo Pasi, Kokkola

Ingalsuo Pasi, Kokkola

0400 866 678

pasi.ingalsuo@atria.com

nautatila

 
Kiviniemi Juha, Jalasjärvi

Kiviniemi Juha, Jalasjärvi

050 546 2572

juha.kiviniemi@atria.com

broileritila

 
Nikkola Juha, Ilmajoki

Nikkola Juha, Ilmajoki

040 564 7176

juha.nikkola@atria.com

sikatila

Hallituksen puheenjohtaja  
Ritola Ahti, Kurikka

Ritola Ahti, Kurikka

0400 868 501

ahti.ritola@atria.com

nautatila

Hallituksen varapuheenjohtaja  
Haarala Lassi-Antti, Humppila

Haarala Lassi-Antti, Humppila

040 589 5238

lassi-antti.haarala@atria.com

sikatila