Hallintoneuvosto

Itikka osuuskunnan hallintoneuvostoon kuuluu 25 henkilöä, jotka valitaan toimiinsa neljäksi vuodeksi kerrallaan. Hallintoneuvoston jäsenen toimikausi alkaa heti edustajiston kokouksen päätyttyä ja jatkuu sen varsinaisen edustajiston kokouksen päättymiseen saakka, joka pidetään vaalin jälkeisenä neljäntenä kalenterivuonna. Hallintoneuvoston kutsuu koolle hallintoneuvoston puheenjohtaja tai hänen estyneenä olleessaan varapuheenjohtaja.

Hallintoneuvoston tavoitteena on kokoontua 3-4 kertaa vuodessa.

Itikan hln 18.12.2018.jpg

Hallintoneuvoston jäsenet  
Alanko-Luopa Sirkku, Kurikka

Alanko-Luopa Sirkku, Kurikka

040 506 3431

sirkku.alanko-luopa@netikka.fi

nautatila

 
Antila Juha, Isokyrö

Antila Juha, Isokyrö

040 547 0348

juha_antila@hotmail.com

sikatila

 

Hakanen Pertti, Sastamala

0500 505 997

pertti.hakanen@mtk.fi

sikatila

 
Hantula Jussi, Seinäjoki

Hantula Jussi, Seinäjoki

0400 561 168

jussi.hantula@netikka.fi

sikatila

 
Hautakorpi Esko, Karvia

Hautakorpi Esko, Karvia

050 545 8753

esko.hautakorpi@karvialainen.com

nautatila

 
Heilä Jyrki, Vehmaa

Heilä Jyrki, Vehmaa

0400 533 213

jyrki@heila.fi

sikatila

 
Herrala Mika, Vimpeli

Herrala Mika, Vimpeli

040 554 1199

mika.herrala@japo.fi

nautatila

 
Isoaho Vesa, Kurikka

Isoaho Vesa, Kurikka

0400 168 017

vesa.isoaho@netikka.fi

sikatila

 
Isomäki Arto, Ähtäri

Isomäki Arto, Ähtäri

0400 269 318

isomarster@gmail.com

nautatila

 
Isomäki Jaakko, Kauhava

Isomäki Jaakko, Kauhava

040 554 7319

jaakko.isomaki@gmail.com

nautatila

 
Juuse Marja-Liisa, Koski Tl

Juuse Marja-Liisa, Koski Tl

0440 841 210

m-l.juuse@saunalahti.fi

sikatila

 
Keski-Vakkuri Timo, Kauhajoki

Keski-Vakkuri Timo, Kauhajoki

0400 866 952

timo.keski-vakkuri@nic.fi

maitotila

 
Kortesmäki Jaakko, Ilmajoki

Kortesmäki Jaakko, Ilmajoki

050 379 0086

jaakko.kortesmaki@gmail.com

broileritila

 
Kriikkula Marko, Kurikka

Kriikkula Marko, Kurikka

040 540 5471

marko.kriikkula@netikka.fi

sikatila

 
Laitila Janne, Kuortane

Laitila Janne, Kuortane

040 571 2763

janne.laitila@kuusnetikka.fi

maitotila

 
Panula Heikki, Lapua

Panula Heikki, Lapua

0400 454 183

heikki.panula@netikka.fi

broileritila

 
Puutio Jari, Kokkola

Puutio Jari, Kokkola

040 762 7313

jari.puutio@kotinet.com

maitotila

 
Rantala Suvi, Lapua

Rantala Suvi, Lapua

050 590 5550

rantalanbroileri@netikka.fi

broileritila

 
Sippola Jari, Alavus

Sippola Jari, Alavus

040 734 6681

jari.sippola@pp3.inet.fi

maitotila

 
Tuhkasaari Timo, Kauhava

Tuhkasaari Timo, Kauhava

0400 769 033

timo.tuhkasaari@luukku.com

nautatila

 
Tuomainen Esko, Toholampi

Tuomainen Esko, Toholampi

0500 330 707

esko.a.tuomainen@gmail.com

nautatila

 

Tyynelä Kari, Veteli

0400 126 114

kari.tyynela@suomi24.fi

maitotila

 
Vainio Jarno, Huittinen

Vainio Jarno, Huittinen

050 555 7603

vainionfarmi@gmail.com

sikatila

Hallintoneuvoston puheenjohtaja  
Paavola Seppo, Kaustinen

Paavola Seppo, Kaustinen

0500 161 100

seppo.paavola@atria.com

sikatila

Hallintoneuvoston varapuheenjohtaja  
Anttikoski Juho, Evijärvi

Anttikoski Juho, Evijärvi

0400 668 727

juho.anttikoski@atria.com

nautatila